Весняний захист плодових культур на присадибних ділянках

УСІ ЗНАЮТЬ, ЩО ЯБЛУКО З ВЛАСНОГО САДУ НАБАГАТО СМАЧНІШЕ, ТОМУ МАЙЖЕ КОЖЕН ВЛАСНИК ВИРОЩУЄ НА СВОЇЙ ПРИСАДИБНІЙ ДІЛЯНЦІ ПЛОДОВІ ДЕРЕВА. ТА ЩОБ ОТРИМАТИ ВИСОКИЙ ЯКІСНИЙ УРОЖАЙ, ТРЕБА ПОДБАТИ І ПРО ЗАХИСТ СВОГО САДУ. ОСОБЛИВО ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ ПЕРШИХ ВЕСНЯНИХ ЗАХИСНИХ РОБІТ, КОЛИ ФОРМУЄТЬСЯ МАЙБУТНІЙ УРОЖАЙ. І ЩОРОКУ ПЕРЕД ВЛАСНИКАМИ ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНОК ПОСТАЄ ПИТАННЯ, ЯКІ ПРЕПАРАТИ ЗАСТОСУВАТИ, ЩОБИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАЛЕЖНИЙ ЗАХИСТ РОСЛИН ТА ОТРИМАТИ ГІГІЄНІЧНО ЧИСТУ ПРОДУКЦІЮ.
Препарати компанії «Сингента», зареєстровані для захисту плодових культур, повністю відповідають вимогам сьогодення: вони малотоксичні, високоефективні, з коротким періодом очікування після обприскування, безпечні для довкілля.
У фазі розпукування бруньок (зелений конус «ведмежі вушка») для захисту від яблуневого квіткоїда, брунькових довгоносиків, зимуючої стадії збудників таких хвороб, як парша, борошниста роса й плодова гниль, застосовують бакову суміш препаратів Актара® + Хорус®.
Наступне обприскування проводять сумішшю препаратів Енжіо® + Хорус® у фазі висування бутонів — рожевий бутон. Ця обробка захищає дерева від яблуневого квіткоїда, листовійок, п’ядунів, попелиць, медяниць та проти комплексу збудників хвороб: парші, борошнистої роси, альтернаріозу, плодової гнилі. У зоні Степу для боротьби з плодовими кліщами в бакову суміш додають Тіовіт Джет®.
Яблуневий квіткоїд
Парша груші
Борошниста роса бруньок яблуні
У фазі опадання пелюсток — після цвітіння для одночасної боротьби з яблуневим пильщиком, листовійками (зокрема яблуневою плодожеркою), личинками-мандрівницями каліфорнійської щитівки, попелицями, медяницями, молями, з хворобами (як-от парша, борошниста роса, альтернаріоз) застосовують бакову суміш препаратів Актара® або Енжіо® + Матч® або Проклейм® та додають Скор®. Під час тривалих дощових періодів і при рясних росах додають препарат Хорус®.
Орієнтовні терміни боротьби з першим поколінням яблуневої плодожерки — початок цвітіння білої акації або після закінчення цвітіння пізніх сортів яблунь. Обприскування проти гусениць наступних поколінь яблуневої плодожерки припадають на 30–35-й день після попереднього.
Сорти, чутливі до ураження борошнистою росою, обприскують сумішшю препаратів Актара® + Проклейм® і Топаз®, а якщо є загроза розвитку парші, додають ще Хорус®. У період до або після цвітіння для знищення однорічних і багаторічних бур’янів застосовують гербіцид Ураган Форте®. Препарат вносять за умови захисту культури. Найкращий період внесення: для широколистих бур’янів — від фази 2 справжні листки до фази цвітіння, однорічні злакові — фаза 2–3 листки, багаторічні злакові — за висоти 10–12 см.
Усі названі препарати змішуються без обмежень і без ризику зниження ефективності. Норма витрати робочого розчину: молоде дерево — 2 л, дерево середнього віку — 2–5 л, дерево з великою кроною — понад 5 л.