НЕ ЗАЛИШАЄ ШАНСІВ КЛІЩАМ
Вертімек® 018 ЕС, к. е. – новий інсектоакарицид для захисту овочевих культур, яблунь і полуниці від кліщів, трипсів та мінуючих шкідників.
Препарат належить до хімічної групи авермектинів, яка є продуктом життєдіяльності грибів Streptomyces avermectilis. Саме тому препарати цієї групи можна віднести як до хімічних, так і до біологічних сполук.
Вертімек швидко проникає в листя рослин при обприскуванні (протягом 2–4 годин), тому має коротку контактну і подовжену кишкову дії. Шкідники гинуть під час живлення, повна загибель кліщів настає протягом 1–3 діб. Препарат має трансламінарну активність, у листі накопичується у вигляді мікрорезервуарів, що забезпечує захист листка з обох боків. Діюча речовина препарату Вертімек не має системної дії, не рухається по рослині, не потрапляє у плоди і тому не накопичується там. Під дією сонячного випромінювання препарат швидко (до 12 годин) розкладається на рослині, завдяки чому практично не впливає на корисну ентомофауну.
Спектр дії: ефективний проти кліщів, резистентних до інших акарицидів, тютюнового, західного квіткового й інших трипсів, грушевої та інших медяниць, мінуючих шкідників.
Спосіб застосування: упаковка 10 мл розрахована на приготування 5–8 л робочого розчину, залежно від культури (див. таблицю). Розчин слід готувати безпосередньо перед початком обприскування. Для підвищення ефективності дії препарату проти шкідників обробки проводити вранці, ввечері або в похмуру погоду. Обприскування повинно забезпечити максимальне покриття листового апарату.
Максимальна кількість обробок: яблуня – 3, полуниця, овочеві – 2.
Термін очікування після обробки: полуниця, овочеві – 7, яблуня – 14 днів.

паспорт препарату

Повна назва
Вертімек® 018 EC, КЕ
Препаративна форма
Концентрат, що емульгується
Вміст діючої речовини
18 г/л абамектину
Клас токсичності
Класифікація ВООЗ: III
Хімічна група
Авермектини
Упаковка
10 мл

застосування

Культура
Норма витрати
препарату, мл/5 л води
Норма витрати робочої рідини, л/сотку, дерево
Шкідливі об’єкти
10 мл на 8 л води
2–4 л/дерево
Кліщі, попелиця
10
5
Кліщі, трипси, попелиця, колорадський жук
10
5
Кліщі, білокрилка, попелиця, трипси
* Дозволений для використання у промисловому секторі.

Культури

препарати схожої дії

РЕкомендовано в період застосування

шкідливі об’єкти