Селест® Топ – надійний захист від шкідників та хвороб бульб картоплі!

Традиційно картоплю в Україні вирощують у приватному секторі. Сюди входять дачні, присадибні й невеликі фермерські ділянки площею 1–15 соток, які дають близько 95 % усієї картоплі в країні. Таке вирощування популярної культури становить певні труднощі в плані захисту від шкідників і хвороб. Розглянемо основні моменти.
Колорадський жук — головний шкідник картоплі, який може суттєво зменшити врожай. Обробки проти жука власники присадибних ділянок проводять у різні терміни, не завжди оптимальні, а іноді й погода не дозволяє вчасно провести обприскування. Це створює сприятливі умови для активної міграції колорадського жука на необроблені ділянки, для його роз витку і шкодочинності, для накопичення жука в наступні роки.
Невеликі площі під дачними і присадибними ділянками не дозволяють застосовувати повноцінну сівозміну. Картопля має повертатися на попереднє місце не раніше, ніж через три роки, а на практиці дуже часто повертається через рік. Унаслідок цього в ґрунті накопичується велика кількість збудників хвороб, зокрема хвороб бульб картоплі, як–от ризоктонія, різні види парші, фомоз та інші. Ці хвороби впливають на урожайність, товарні і cмакові якості картоплі, спричиняють чималі втрати врожаю при зберіганні.
Останнім часом усі ці чинники змінюють принципи захисту картоплі від колорадського жука й окремих хвороб. Дедалі більше городників замість традиційного обприскування обробляють бульби картоплі ще перед посадкою.
На ринку України зареєстровано багато препаратів — протруйників насіння картоплі. Вони забезпечують захист від колорадського жука і ґрунтових шкідників, але не захищають від комплексу хвороб бульб картоплі.
Компанія «Сингента» пропонує новий комбінований трикомпонентний протруйник бульб картоплі Селест® Топ для комплексного захисту від ґрунтових шкідників, колорадського жука, попелиць та хвороб бульб (ризоктоніозу, фомозу, звичайної і сріблястої парші, сухої гнилі). Сьогодні це найпотужніший препарат із найширшим спектром дії на шкодочинні об’єкти та з найдовшим захисним періодом проти колорадського жука. Розглянемо, як діють компоненти препарату.
Тіаметоксам — інсектицидна діюча речовина, яка позитивно впливає на схожість і силу росту. Після посадки тіаметоксам з поверхні бульб пос тупово переходить у ґрунтову вологу, а звідти через корінці — в бадилля молодої рослини. Частина препарату залишається в ґрунті, де знищує ґрунтових шкідників, решта ж рухається в рослині тільки ксилемою (знизу вгору) і не переходить з відпливом пластичних речовин у молоді бульби. Захисний період від колорадського жука триває до 90 днів. Завдяки високій розчинності у воді й клітинному соку тіаметоксам забезпечує стабільний захист у посушливих умовах.
Флудиоксоніл — фунгіцидна діюча речовина контактної дії з невеликим проникаючим ефектом. Це аналог природного антибіотика, який повністю контролює хвороби на поверхні бульб і насінні та діє на спори і на гіфи грибів, які саме проростають, ще до проникнення в рослину.
Дифеноконазол — фунгіцидна системна діюча речовина, яка діє на ґрунтову й насіннєву інфекцію та забезпечує захист кореневої системи і сходів рослин.
Флудиоксоніл — фунгіцидна діюча речовина контактної дії з невеликим проникаючим ефектом. Це аналог природного антибіотика, який повністю контролює хвороби на поверхні бульб і насінні та діє на спори і на гіфи грибів, які саме проростають, ще до проникнення в рослину.
Отже, протруйник Селест® Топ гарантує захист від збудників хвороб, які містяться на насінні і в ґрунті, захищає сходи картоплі від ризоктоніозу, суттєво зменшує пошкодження ґрунтовими шкідниками, надійно захищає рослини від колорадського жука й попелиць у період росту, коли формуються і ростуть молоді бульби.
Селест® Топ випускається в упаковках трьох видів: по 20, 100 і 300 мл. Розрахунок кількості бульб і води для приготування розчину наведено в таблиці. 6При обробці бульб бажано використовувати менший об’єм води, щоб препарат максимально залишався на оброблюваних бульбах.
Упаковка, мл
Кількість посадкового матеріалу, кг
Кількість води, л
20
30
0,25
100
150
до 3
300
450-500
до 6
При обробці пророслих бульб довжина їхніх паростків не повинна перевищувати 2–3 мм, бо інакше вони обламуються.
Препарат належить до класу малотоксичних, не накопичується в молодих бульбах, тому після його застосування можна збирати ранній урожай.
Колорадський жук
Види парші
Пошкодження дротяниками
Коментарі користувачів продукції ТМ «Сингента»
«Навесні 2014 року я користувалася протруйником насіння картоплі Селест® Топ і, щойно картопля зійшла, помітила істотні зміни. Листя за кольором було темніше, ніж у непротруєної картоплі, стебла помітно товщі, колорадський жук не з’їв перші сходи. А що вже казати про урожай! Результат просто чудовий: бульби без сухої гнилі, без парші. Я дуже задоволена цим препаратом, сама ним надалі користуватимуся і всім його радитиму. Дякую».
Віра Йосипівна Воробей, 63 роки, с. Журавлиха Ставищенського р–ну Київської обл.
«Щороку ми з чоловіком і дітьми садимо до 10 соток картоплі. Раніше від колорадського жука обробляли після сходів, а цього року навесні я знайшла в інтернет–магазині препарат Селест® Топ. Ми зробили все, як указано в інструкції: взяли 100 г препарату на 1,3 л води, розклали картоплини на прозорій плівці і обприскали їх звичайною прискавкою, яка накручується на пляшечку. Почекали кілька хвилин, щоб картопля просохла, і після того висадили її.
Після цього жодних обробок проти жука не робили! Ще один раз обробляли від фітофтори препаратом Ридоміл Голд. Коли викопали урожай, побачили, що картопля чиста, без дротяників, не пошкоджена личинками хруща, не гнила. Результатом дуже задоволені, і я всім рекомендую препарат Селест® Топ. З задоволенням ділюсь досвідом».
Ольга, Хмельницька обл.
«В этом году я приобрела препарат Селест® Топ для обработки картофеля. Участок у нас небольшой, севооборот соблюдать сложно, поэтому из года в год накапливается множество вредителей и болезней.
Урожай картофеля в этом году получился отменный, обработок инсектицидами не потребовалось до цветения растений. Практически не наблюдалось поражение паршой, клубни были чистыми, ровными. Препарат работает отлично, будем пользоваться им и впредь».
Лариса Ивановна Жеребко, г. Запорожье