Надійний захист овочевих культур, картоплі й винограду

Усім відомо, що отримати якісний урожай овочевої продукції на городі без застосування засобів захисту рослин неможливо. Скажімо, на невеликих за площею земельних ділянках важко витримувати сівозміну, тому у ґрунті, зазвичай, накопичується цілий симбіоз шкодочинних хвороб. Вони негативно впливають на смакові якості і товарний вигляд овочевої продукції, а їхнє активне паразитування призводить до часткової або повної втрати врожаю.
Фітофтороз — найпоширеніша і найбільш шкідлива хвороба пасльонових культур (картоплі, помідорів, перцю, баклажанів). Уражує листя, стебла, плоди, бульби. За сприятливих умов для розвитку фітофторозу втрата врожаю може статися за 3—4 дні.
Несправжня борошниста роса (пероноспороз) уражує сім’ядолі й листя рослин. Найбільшої шкоди завдає огіркам і цибулі. Як і фітофтороз, може знищити овочеві культури за кілька днів.
Альтернаріоз уражує листя, стебла, плоди, бульби, іноді розсаду рослин. Зазвичай перші ознаки враження з’являються під кінець цвітіння. Пошкоджені плоди стають непридатними для вживання й переробки. На бульбах ознаки хвороби проявляються через 2–3 тижні після збирання вражаю.
Мілдью — одна з найнебезпечніших хвороб винограду. Пошкоджує листя, вуса, молоді пагони, суцвіття та ягоди в момент дозрівання.
Для захисту від цих та інших хвороб компанія «Сингента» пропонує низку високоефективних фунгіцидів. Ридоміл Голд® — це комбінований препарат, який містить дві діючі речовини. Після застосування він швидко проникає й розноситься по всій рослині, тому захищає не лише листя і стебла, а й бульби та плоди.
Ридоміл Голд® має лікувальну, викорінювальну і сильну захисну дію протягом 14 днів, що на 4—5 днів довше, ніж інші препарати. Препарат застосовують на віть на початку розвитку хвороби (не більше як 5% уражених рослин), він також забезпечує захист бульб картоплі від фітофторозної гнилі під час зберігання.
Переваги препарату:
● біологічно найефективніша комбінація системного і контактного фунгіцидів: надійний захист проти хвороб навіть за несприятливих погодних умов;
● профілактична та лікувальна дія; 
● захист нового приросту і бульб.
Ридоміл Голд® застосовують для захисту картоплі і помідорів від фітофторозу, огірків і цибулі — від пероноспорозу, винограду — від мілдью. Препарат має побічну дію на альтернаріоз, буру плямистість, інші хвороби. Його застосовують у період інтенсивного росту рослин, коли накопичується вегетативна маса. 
Оптимальні терміни застосування препарату: на картоплі перше профілактичне обприскування у фазі початку бутонізації, друге — початок цвітіння. За сприятливих погодних умов для розвитку фітофторозу можна провести третє обприскування через 10—14 днів після другого. На помідорах перше обприскування проти фітофторозу й альтернаріозу — перед початком бутонізації, друге — початок бутонізації—цвітіння. У разі загрози розвитку фітофторозу застосовують третє обприскування через 10– 14 днів. На огірках проводять дві обробки проти пероноспорозу: першу — у фазі 6—8 листків, другу — через 10—14 днів до початку цвітіння. На цибулі теж проводять дві обробки проти пероноспорозу: першу — у фазі 5—6 листків, другу — через 14 днів. Виноград обробляють проти мілдью до і після цвітіння. 
Ревус® Топ для захисту томатів і картоплі від фітофторозу й альтернаріозу теж містить дві діючі речовини. Одна з них — мандіпропамід — частково поглинається листковою поверхнею, а решта залишається у восковому шарі листка і захищає його з обох боків. Завдяки цьому мандіпропамід забезпечує тривалий (до 14 днівзахист рослин від ураження фітофторозом і високу стійкість до змивання з них препарату опадами. 
Переваги препарату:
● поєднання двох діючих речовин гарантує найвищу ефективність проти альтернаріозу та фітофторозу;                                                       
● висока стійкість до змивання захищає врожай навіть в умовах, сприятливих для розвитку хвороб;
● відмінна профілактична і лікувальна дія завдяки високій трансламінарній та системній активності.
Друга діюча речовина — дифеноконазол — системна. Після швидкого поглинання листковою поверхнею вона розноситься по рослині. Дифеноконазол має сильну лікувальну й профілактичну дію проти альтернаріозу, що запобігає розвитку хвороби навіть після ураження. Крім боротьби проти альтернаріозу і фітофторозу, Ревус® Топ має добре виражену побічну дію на ризоктоніоз, септоріоз та ще кілька хвороб. 
Застосовують Ревус® Топ під кі нець цвітіння і на початку бульбоутворення картоплі та на початку за в’язування плодів у помідорів (після обробки їх препаратом Ридоміл Голд®). У цей час сповільнюється активний ріст рослин, триває оновлення листкового апарату, формується і накопичується майбутній урожай. Розвиток і поширення фітофторозу й альтернаріозу в цей період може призвести до чималих утрат овочевої продукції. Щоб запобігти виникненню резистентності у хвороб й ефективно захистити овочеві культури, фунгіцид Ридоміл Голд® слід застосовувати не більше, ніж тричі за сезон, та чергувати обприскування із застосуванням препарату Ревус® Топ. Не варто використовувати фунгіциди як засіб «пожежогасіння», їх найкраще зас то су вання — профілактичне, в крайньому разі — при перших ознаках появи хвороби.
Мілдью винограду
Альтернаріоз помідора
Фітофтороз помідора
Фітофтороз бульб картоплі
Щоб запобігти виникненню резистентності у хвороб й ефективно захистити овочеві культури, фунгіцид Ридоміл Голд® слід застосовувати не більше, ніж тричі за сезон, та чергувати обприскування із застосуванням препарату Ревус® Топ. Не варто використовувати фунгіциди як засіб «пожежогасіння», їх найкраще зас то су вання — профілактичне, в крайньому разі — при перших ознаках появи хвороби.