Надійний захист овочевих культур та картоплі

Понад 45 % овочів та 90 % картоплі вирощуються на присадибних та дачних ділянках.
Основними хворобами овочевих культур та картоплі на присадибних ділянках є гнилі, фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз, борошниста роса, ризоктоніоз та деякі інші. Ці хвороби значною мірою впливають на смакові якості овочів та їх товарний вигляд. За сильного розвитку цих хвороб можна втратити половину, а то й більше врожаю овочевої продукції.
Виходячи з цього, препарати для захисту овочевих культур на присадибних ділянках повинні бути високоефективними та універсальними, з широким спектром дії, відповідати санітарно-гігієнічним нормам, мати короткий період очікування, бути малотоксичними та безпечними для довкілля і людини. Усім цим вимогам відповідають препарати виробництва компанії «Сингента» для захисту овочевих культур від основних хвороб.
Фунгіцидний препарат Ревус® Топ для захисту томатів та картоплі від фітофторозу та альтернаріозу, містить дві діючі речовини. Одна з них, мандіпропамід, частково поглинається листковою поверхнею, захищаючи листок з обох боків і частково залишаючись у його восковому шарі. Така властивість цієї діючої речовини забезпечує довготривалий (до 14 днів) захист від ураження фітофторозом та високу стійкість до змивання опадами.
Друга діюча речовина, дифеноконазол, – системна, швидко поглинається листковою поверхнею та розноситься по рослині. Дифеноконазол має сильні лікувальну та профілактичну дії проти альтернаріозу, що запобігає виникненню хвороби навіть після ураження. Окрім дії на альтернаріоз та фітофтороз, Ревус® Топ має добре виражену побічну дію на ризоктоніоз, септоріоз та деякі інші хвороби.
Застосовують Ревус® Топ у кінці цвітіння і на початку бульбоутворення картоплі та зав’язування плодів у томатів після обробки препаратом Ридоміл Голд®. У цей період уповільнюється активний ріст рослин, триває оновлення листкового апарату, тому розвиток і поширення фітофторозу та альтернаріозу в цей період може призвести до значних втрат овочевої продукції.
Альтернаріоз томатів
Борошниста роса огірків
Фітофтороз картоплі
Квадріс® – системний фунгіцид, який ефективно контролює найпоширеніші та шкодочинні хвороби, такі як фітофтороз, пероноспороз, альтернаріоз, септоріоз, борошниста роса, іржа, чорна плямистість, сіра гниль та інші.
Нині Квадріс® зареєстровано у 72 країнах світу на понад 80 культурах. Цей препарат одним із перших визнано Європейською комісією як найбезпечніший препарат серед засобів захисту рослин.
Препарату Квадріс® притаманна сильна антиспорулентна дія, він впливає на проростаючі спори, апресорії та гіфи грибів. Завдяки цьому механізму Квадріс® має яскраво виражені профілактичні властивості. Лікувальна дія триває 2 доби, що дає змогу вилікувати рослину навіть після ураження її збудником хвороби. Крім того, препарат має контактну, системну та трансламінарну дії. Захисний період становить 12–14 днів, а термін очікування (від обробки до збирання врожаю) – всього 5 днів.
В Україні Квадріс® зареєстровано для захисту томатів від фітофторозу, альтернаріозу, бурої плямистості; огірків – від пероноспорозу, борошнистої роси, антракнозу; цибулі від пероноспорозу та гнилі денця. Також Квадріс® застосовують для захисту капусти від гнилей при зберіганні та для захисту картоплі від альтернаріозу та фітофторозу.
Застосовують Квадріс® упродовж усієї вегетації тричі на сезон, але не більше двох разів поспіль.
Враховуючи короткий термін очікування, цей фунгіцид можна застосовувати по дозріваючих плодах. При використанні в цей період плоди одержують додатковий захист, подовжується термін плодоношення до 10–15 днів та значно покращується лежкість продукції при зберіганні.