корисна інформація

Небезпеку для людини становлять не так залишки синтетичних препаратів, як натуральні токсини, що їх пошкоджені рослини виділяють для самозахисту від шкідників: соланін у позеленілих бульбах картоплі, фурокумарин у зеленних культурах (пастернак), кукурбітацин у гарбузових, оксалати в ревені тощо. Рослини виділяють тисячі природних токсинів, які придушують шкідливих комах. Щодня люди з’їдають їх у кількостях, які перевищують кількість синтетичних пестицидів у 20 000 разів. Щоб зменшити вживання людиною шкідливих для здоров’я токсинів, треба обов’язково проводити захист рослин. На присадибних і дачних ділянках росте безліч видів культурних рослин: тут поряд вирощуються плодові, ягідні, овочеві й декоративні культури. Забезпечити належний захист рослин та отримати гігієнічно чисту продукцію, придатну, зокрема, для дієтичного й дитячого харчування, — головні завдання захисту від шкідливих організмів. Зважаючи на це, компанія «Сингента» для задоволення потреб захисту різноманітних культур на дачних і присадибних ділянках зареєструвала й пропонує препарати, котрі повністю вирішують основні проблеми, які постають перед господарями протягом вегетаційного періоду. Ці препарати низькотоксичні, безпечні для людини й довкілля.
ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО І БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН НА ПРИСАДИБНИХ І ДАЧНИХ ДІЛЯНКАХ СЛІД ДОТРИМУВАТИСЯ ОСНОВНИХ ПРАВИЛ.
1. Обприскувати рослини, коли шкідник чи хвороба перебувають у найчутливішій фазі (стадії). Для цього треба користуватися фенологічним календарем і консультуватися з фахівцями.
2. Використовувати тільки дозволені до застосування на присадибних ділянках препарати.
3. Застосовувати препарати в оригінальних фірмових упаковках, що дозволить уникнути фальсифікатів.
4. Не використовувати харчовий посуд для приготування робочого розчину.
5. Дотримуватися загальних вимог індивідуального захисту, оберігати, згідно з рекомендаціями, домашніх тварин, бджіл і птицю під час роботи з засобами захисту рослин.
6. Під час роботи з препаратами забороняється курити, пити, вживати їжу.
7. При потраплянні препарату на шкіру треба зняти забруднений одяг, промити шкіру теплою водою з милом або слабким содовим розчином. При потраплянні в очі — ретельно промити їх великою кількістю води. При проковтуванні негайно звернутися до лікаря з упаковкою від препарату. 
8. Зберігати препарати в закритих оригінальних упаковках у добре вентильованому й захищеному від сонця і вологи місці при температурі не нижче 0°С та не вище +35°С. За таких умов зберігання термін придатності препарату — 4 роки. Зберігати окремо від продуктів харчування, кормів і питної води. Не допускати можливості доступу до препаратів дітей і домашніх тварин.
ЗНАЧЕННЯ ПІКТОГРАМ НА УПАКОВКАХ ПРЕПАРАТІВ
Захист картоплі на присадибних ділянках
Понад  90 % картоплі  вирощується на присадибних та дачних ділянках. Таке вирощування популярної культури становить певні труднощі в плані захисту від шкідників і хвороб. Колорадський жук — головний шкідник картоплі, який може суттєво зменшити врожай. Обробки проти жука власники присадибних ділянок проводять у різні терміни, не завжди оптимальні, а іноді й погода не дозволяє вчасно провести обприскування. 
Захист томатів на присадибних ділянках
Останнім часом виробництво та постачання свіжої овочевої продукції  все більше переходить до промислового сектора. Але, незважаючи на це, понад 45 % овочів  вирощується на присадибних і дачних ділянках, розмір яких у середньому не перевищує 0,3 га. Тому з часом  на них накопичується велика кількість збудників різноманітних хвороб. За таких умов отримати якісний повноцінний урожай без застосування відповідних засобів захисту від хвороб неможливо.
Захист садів на присадибних ділянках
Вирощування в приватному секторі традиційних і сучасних сортів інтенсивного типу плодоношення неможливе без застосування засобів захисту рослин. Проте на невеликих за площею присадибних та дачних ділянках вирощується велика кількість різноманітних культурних рослин, а саме: плодові, ягідні, овочеві й декоративні. Тому перед власниками таких ділянок постає питання, які препарати застосувати, щоб забезпечити належний захист рослин та отримати гігієнічно чисту продукцію.
Надійний і безпечний інсектицид природного походження
Новий інсектицид природного походження з діючою речовиною емамектин бензоат. Після застосування Проклейм швидко проникає у тканини рослини, де утворює мікрорезервуари. Завдяки цьому ефективність його дії не залежить від опадів та високих температур. Препарат знищує всіх лускокрилих шкідників. Проклейм починає діяти з фази яйця — при потраплянні на яйцекладку він проникає через оболонку яйця і личинка гине відразу або в момент виходу з яйця. 
Високоефективний захист томатів та картоплі
Новий системно-трансламінарний фунгіцид широкого спектра дії. Має профілактичну і лікувальну дії, забезпечує надійний захист від фітофторозу та альтернаріозу. Справляє побічну дію на антракноз, септоріоз, кладоспоріоз, ризоктоніоз.
Надійний захист від шкідників та хвороб бульб картоплі
Tрикомпонентний препарат для обробки бульб картоплі перед висаджуванням. Забезпечує надійний захист від комплексу ґрунтових шкідників, колорадського жука, попелиць, трипсів та комплексу хвороб бульб. Препарат має подовжений захисний ефект проти колорадського жука. Завдяки високим показникам безпеки Селест® Топ можна використовувати при вирощуванні ранньої картоплі.
Визначник шкідників
Компанія «Сингента» пропонує для застосування на присадибних ділянках широкий асортимент інсектицидів. Це контактні, системні й комбіновані препарати, внесення яких згідно з нашими рекомендаціями гарантує оптимальний захист від шкідників без негативного впливу на довколишнє середовище, збереження корисної ентомофауни.
Визначник хвороб
Щоб забезпечити якісний захист культурних рослин та отримати максимальний потенціал урожайності, всі фунгіциди треба застосовувати профілактично — до появи видимих симптомів захворювання або в крайньому разі при перших ознаках розвитку хвороб.
Приготування робочого розчину
Для приготування робочого розчину потрібна чиста водопровідна або колодязна вода. Вода зі ставків містить багато мулистих часток, які зв’язують діючу речовину препарату і зменшують його ефективність. Спочатку бажано приготувати маточний розчин в окремій тарі об’ємом 1/3 від потрібного. Пакет з препаратом розрізають по верхньому краю... 
Сумісність препаратів
При обприскуванні рослин часто виникає потреба провести обробки проти кількох шкодочинних об’єктів (наприклад, фунгіцид та інсектицид). Для цього готують бакові суміші: в один об’єм води додають 2 або 3 препарати. Як правило, всі препарати виробництва компанії «Сингента» добре змішуються і не втрачають своїх властивостей, але слід дотримуватися певного порядку розчинення препаратів.
Як придбати якісні засоби захисту рослин
У гарячу весняну пору перед дачниками й фермерами постає питання, де і в кого придбати насіння, добрива, засоби захисту рослин. На ринку цих товарів представлені різні фірми-виробники і дистриб’ютори. З огляду на високий попит поруч із торгівлею доброякісною продукцією процвітає торгівля на «чорному ринку», де препарати продаються, як правило, за нижчими цінами, але невідомої якості. На жаль, багато покупців з різних причин віддають перевагу останнім. Проте погляньмо, що насправді в такому випадку купує споживач.