Основні хвороби газонів

СНІГОВА ПЛІСНЯВА

Збудники хвороби — гриби з роду Fusarium. Це факультативні паразити, їх безліч у ґрунті й на рослинних рештках. Посилюється розвиток хвороби восени, а підсилюється рано навесні. Окремі гриби з роду Fusarium починають розвиватися при температурі +5°С. Після сходу снігу листя рослин втрачає колір, вкривається водянистими плямами, на яких з’являється спершу білий, а пізніше рожевий наліт. 
При сильному розвитку хвороби листя склеюється, знебарвлюється і відмирає. При цьому трава на газонах дуже зріджується. Посилює розвиток хвороби зима з глибоким сніговим покровом, часті відлиги, льодяна кірка. Крім снігової плісняви, газонам у період вегетації можуть шкодити такі хвороби, як септоріоз, іржа, борошниста роса, чорна плямистість.

ҐРУНТОВІ ШКІДНИКИ

Кожному, хто має на своїй ділянці газон, хочеться завжди бачити його яскраво-зеленим, доглянутим, у здоровому стані. Щоб цього досягти, разом із удобренням і постійним скошуванням необхідно дбати про його захист від шкідників, хвороб та бур'янів. Головними хворобами є снігова пліснява і плямистості листя.
Значної шкоди газону завдають ґрунтові шкідники, найнебезпечнішим з яких  є травневий хрущ, а особливо його личинки, що живуть у ґрунті протягом 4 років, живлячись корінням  ягідників, декоративних та плодових культур. Але найпривабливішим для шкідника є коріння злакових рослин. За значної чисельності личинки можуть повністю знищити трав’яний покрив на великій площі.
Щоб запобігти знищенню або частковому пошкодженню вашого газону, необхідно використовувати препарат Актара®. Для цього 9–10 г препарату (орієнтовно 7 пакетів по 1,4 г) розчиняють у 8–10 л води для обробки 1 сотки. Можна використовувати садову лійку. Якщо вологи у ґрунті недостатньо, відразу після цього здійснюють звичайний полив, для того щоб препарат потрапив до кореневої зони. Таку процедуру проводять у кінці квітня — на початку травня і повторно в кінці серпня — на початку вересня.

Інші розділи