фунгіциди на зерняткові культури

ФУНГІЦИДИ — ХІМІЧНІ РЕЧОВИНИ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ГРИБНИМИ ХВОРОБАМИ РОСЛИН,
ЯКІ ПОДІЛЯЮТЬСЯ НА ЗАХИСНІ І ЛІКУВАЛЬНІ
Захисні препарати використовують з метою профілактики, превентивно. Зазвичай це контактні препарати, вони не потрапляють усередину листка, залишаючись на поверхні. 
Такі препарати діють тільки на початковій стадії розвитку гриба, на збудників хвороби, які потрапили всередину листка, вони не діють. При застосуванні контактних препаратів потрібно, щоб робочий розчин рівномірно і повністю покривав рослину. Молоді відростаючі пагони не захищаються. З часом препарат можуть змивати опади, тому терміни між обробками скорочуються. 
Лікувальними фунгіцидами називають речовини, обробка якими після проникнення збудника хвороби пригнічує або припиняє його розвиток у рослині. До лікувальних препаратів належать фунгіциди з трансламінарною і системною властивістю.
Трансламінарна властивість — це властивість препарату проникати через кутикулу листка. Препарат накопичується у внутрішніх тканинах листка і залишається там, не даючи розвиватися збуднику хвороби. Препарати з трансламінарною властивістю володіють захисним і лікувальним ефектом.
Системна властивість — це властивість препарату проникати через кутикулу листка, поширюватися у його тканинах і рухатися в напрямках наростаючих пагонів. Ці препарати володіють чималим лікувальним ефектом, тому останнім часом дуже поширилося застосування комбінованих препаратів системно-контактної дії.
Щоб забезпечити якісний захист культурних рослин та отримати максимальний потенціал урожайності, всі фунгіциди треба застосовувати профілактично — до появи видимих симптомів захворювання або в крайньому разі при перших ознаках розвитку хвороб.

оберіть препарат