Актара® – універсальний захист

НА СЬОГОДНІ АСОРТИМЕНТ ІНСЕКТИЦИДІВ, ЯКІ ДОЗВОЛЕНІ ДЛЯ РОЗДРІБНОГО ПРОДАЖУ НАСЕЛЕННЮ, НАЛІЧУЄ БІЛЬШЕ НІЖ 30 НАЙМЕНУВАНЬ, ЧЕРЕЗ ЩО ДОСИТЬ ВАЖКО ЗОРІЄНТУВАТИСЯ. ТАКИМ ЧИНОМ, ПЕРЕД ВЛАСНИКАМИ ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНОК ПОСТАЄ ПИТАННЯ: ЯКИЙ ПРЕПАРАТ ОБРАТИ ДЛЯ ЗАХИСТУ КАРТОПЛІ, ОВОЧЕВИХ, ДЕКОРАТИВНИХ ТА САДОВИХ КУЛЬТУР ВІД ШКІДНИКІВ?
Усі інсектициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню, – це малотоксичні препарати, хоча діючі речовини, які є їх основою, значно різняться за ступенем токсичності. З огляду на ці особливості вигідно вирізняється препарат Актара® виробництва компанії «Сингента», діюча речовина якого у 5–10 разів менш токсична порівняно з діючими речовинами інших інсектицидів.
Цей унікальний препарат не має аналогів серед інсектицидів. У ньому оптимально поєднуються всі якості, необхідні для сучасних інсектицидів: висока ефективність і безпечність застосування, відсутність звикання у шкідників та універсальність дії. Саме тому препарат Актара® зареєстровано проти 160 різноманітних шкідників на більш ніж 110 сільськогосподарських культурах у понад 80 країнах світу.
В Україні це один із найпопулярніших препаратів для захисту картоплі від коло радського жука. Актара® при обробці вегетуючих рослин ефективно знищує як личинок, так і дорослого жука й забезпечує тривалий захист – до 24 днів.
Личинки колорадського жука
Попелиці на яблуні
Чудово працює Актара® і при обробці інших вегетуючих городніх та плодово-ягідних культур проти сисних та листогризучих шкідників, таких як попелиці, довгоносики, квіткоїд, блішки тощо. Водночас цей препарат не є токсичним для рослин.
Актара® захищає також молоді пагони, які з’явилися після обробки, завдяки високій системній дії та особливостям руху по рослині – діюча речовина препарату переміщується тільки вгору (апікально) по ксилемі та не накопичується в бульбах, овочах і плодах, що формуються з відтоком пластичних мас по флоемі.
Особливо перспективним є ґрунтовий метод застосування інсектициду Актара®. Висока розчинність препарату у воді та клітинному соку, оптимальний період напіврозкладу тіаметоксаму – діючої речовини – в ґрунті (50–52 дні), а також властивість препарату не промиватися глибоко у ґрунт, а залишатися у зоні кореневої системи, з одного боку, дозволяє ефективно захищати рослини в основний вегетаційний період, а з іншого – гарантує безпеку споживача та навколишнього середовища. Крім того, при ґрунтовому застосуванні Актара® діє як неспецифічний регулятор росту, чим сприяє значному розвитку кореневої системи.
Ґрунтове використання цього інсектициду дає змогу захищати овочеві й декоративні культури, молоді плодові дерева та ягідники не тільки від ранньовесняних наземних, але й від ґрунтових шкідників, таких як личинки хрущів, капустянки, дротяники.
Ґрунтове застосування препарату Актара® має багато переваг у порівнянні з обробкою вегетуючих рослин шляхом обприскування.
Переваги препарату:
● захисний період препарату зростає з 24 до 60 днів;
● захищається вся рослина і передусім молоді пагони;
● безпечність для бджіл та інших корисних комах;
● ефективність дії препарату не залежить від погодних умов.
Для застосування ґрунтовим методом необхідно приготувати 0,2 % розчин препарату Актара®. Для цього вміст пакета вагою 1,4 г розчиняють у 0,7 л води.
Замочування розсади овочевих культур. В отриманий розчин занурюють коріння розсади томатів, перцю, баклажанів, капусти та інших овочевих культур із розрахунку 250– 300 шт. на 1 л води, після чого висаджують у ґрунт. Розсаду можна поставити на замочування вранці, а висадити ввечері, але не менше ніж на 2 години. Залишки розчину розводять водою до 10 л і поливають висаджену розсаду.
Полив овочевих, ягідних і плодових культур. Якщо розсада перед висадкою не замочувалася, її можна полити розчином через 2–5 днів після висаджування із розрахунку 30–40 мл на рослину. Полив проводять мірним стаканчиком, а на великих ділянках використовують ранцевий обприскувач без розпилювача. Цим самим розчином можна полити суницю (30–50 мл на рослину), троянди, смородину, аґрус, малину (150–200 мл на кущ), молоді (2–4 роки) плодові дерева (1,5–2 л на дерево). Суницю обробляють після збору ягід. У серпнівересні необхідно провести повторний полив розчином препарату Актара®, так як у цей час личинки хрущів та дротяники починають інтенсивно пошкоджувати кореневу систему рослин.
Захист плодових культур та суниці при весняній закладці (ґрунтова бовтанка). Корені саджанців плодових культур та фланців суниці занурюють у ґрунтову бовтанку консистенції сметани), отриману шляхом змішування 30 г інсектициду Актара®, 1 л води плюс 0,7 кг глини, 0,7 кг перегною або чорнозему, і висаджують у ґрунт. Суміш розрахована на 15–20 саджанців або на 25– 30 фланців.